YHTEYSTIEDOT

Vernissan toimisto ja tilavaraukset

 

Vesa Peipinen
Kulttuurisen nuorisotyön suunnittelija
040 861 0793
vesa.peipinen@vantaa.fi

 

Piia Varpiola
Projektikoordinaattori (Art4All -hanke)
043 827 2785
piia.varpiola@vantaa.fi

 

Tuomas Närvä
Nuorisotyöntekijä
040 186 7362
tuomas.narva@vantaa.fi

 

Tilavaraukset ensisijaisesti tilavuokrauslomakkeella.

Sali ja tekniikka

 

Vernissasali
043 825 0052

 

Timo Itkonen
Käyttömestari
timo.itkonen@vantaa.fi

 

Edward ”Ted” Leonard
Valomestari
edward.leonard@vantaa.fi

 

Tomi Siren
Näyttämöjärjestäjä
040 660 1782
tomi.siren@vantaa.fi

Keikat

 

Jaakko Salo
kulttuuritehdasvernissa@gmail.com

 

Kahvi Charlotta Vernissa

 

044 244 7599
vernissa@kahvicharlotta.com

 

Animaatioasema

 

Tuomas Heimala
Taideohjaaja
050 314 6388
tuomas.heimala@vantaa.fi

Tikkurilan Teatteri / Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulu

 

Aino Järvi-Eskola
Tuotantokoordinaattori
044 013 0086
aino.jarvi-eskola@tikkurilanteatteri.fi

 

Leena Tiuri
Hallintopäällikkö
050 566 8646
leena.tiuri@tikkurilanteatteri.fi

 

Carita Välitalo
Teatterinjohtaja-rehtori
0400 731 276
carita.valitalo@tikkurilanteatteri.fi

Velmu ry

 

Tommi Ouvinen
Toiminnanjohtaja
040 520 9855 (arkisin klo 9-17)
tommi.ouvinen@velmu.net

Velmun keikat: info@velmu.net

Kulttuuritehdas Vernissa

Tikkurilantie 36
01300 Vantaa

 

Paras tapa saapua Vernissaan on julkinen liikenne.
Vernissaan on Tikkurilan asemalta (Dixi) n. 200 metriä.

 

Parkkeeraus

 

Talon edustalla on parkkipaikkoja hyvin rajallisesti. Suuremmissa tilaisuuksissa suosittelemme Heurekan paikoitusaluetta Kuninkaalantiellä. (Talon edustalle parkkiin ajaessasi joudut kääntymään Vernissakujalle Jokiniemeen päin (keltaisen puurakennuksen suuntaan) ja ajamaan Tikkurilantien jalkakäytävää pitkin.)

 

Ethän pysäköi etuovien eteen! Etuoven eteen täytyy päästä hälytysajoneuvoilla ja inva-taksilla.