Yhteystiedot

Vernissan toimisto

Vesa Peipinen Kulttuurisen nuorisotyön esimies
040 861 0793 vesa.peipinen@vantaa.fi

Piia Varpiola Projektikoordinaattori (Art4All -toiminta, ArtSpace Vantaa -hanke)
043 827 2785 piia.varpiola@vantaa.fi

Tuomas Heimala Taideohjaaja (Animaatioasema)
050 314 6388 tuomas.heimala@vantaa.fi

Tuomas Närvä Nuorisotyöntekijä (musiikki ja media)
040 186 7362 tuomas.narva@vantaa.fi

Tilavaraukset ensisijaisesti tilanvarauslomakkeella.

Sali ja tekniikka

Vernissasali 043 8250052

Timo Itkonen Äänisuunnittelija
timo.itkonen@vantaa.fi

Edward ”Ted” Leonard Valosuunnittelija
edward.leonard@vantaa.fi

Tomi Siren Näyttämöjärjestäjä
040 660 1782 tomi.siren@vantaa.fi

Kahvi Charlotta Vernissa

p. 044 244 7599 vernissa@kahvicharlotta.com

Tikkurilan Teatteri/Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulu

Aino Järvi-Eskola Tuotantokoordinaattori
044 013 0086 aino.jarvi-eskola@tikkurilanteatteri.fi

Leena Tiuri Hallintopäällikkö
050 566 8646 leena.tiuri@tikkurilanteatteri.fi

Carita Välitalo Teatterinjohtaja-rehtori
0400 731 276 carita.valitalo@tikkurilanteatteri.fi

Velmu ry

Tommi Ouvinen Toiminnanjohtaja
040 520 9855 (arkisin klo 9-17) tommi.ouvinen@velmu.net

Velmun keikat: info@velmu.net

Revolver-studio

Asko Ahonen
041 5142409 asko.ahonen@revolverstudio.fi

Kulttuuritehdas Vernissa

Tikkurilantie 36
01300 Vantaa

Paras tapa saapua Vernissaan on julkinen liikenne.
Vernissaan on Tikkurilan asemalta (Dixi) n. 200 metriä.

Parkkeeraus

Talon edustalla on parkkipaikkoja hyvin rajallisesti. Suuremmissa tilaisuuksissa suosittelemme Heurekan paikoitusaluetta Kuninkaalantiellä. (Talon edustalle parkkiin ajaessasi joudut kääntymään Vernissakujalle Jokiniemeen päin (keltaisen puurakennuksen suuntaan) ja ajamaan Tikkurilantien jalkakäytävää pitkin.)

Ethän pysäköi etuovien eteen! Etuoven eteen täytyy päästä hälytysajoneuvoilla ja inva-taksilla.