Yhteystiedot

Vernissan toimisto

Vernissan tilavaraukset otetaan vastaan 10.8.2018 alkaen.

Vesa Peipinen Kulttuurisen nuorisotyön suunnittelija
040 861 0793 vesa.peipinen@vantaa.fi

Piia Varpiola Projektikoordinaattori (Art4All -hanke)
043 827 2785 piia.varpiola@vantaa.fi

Kahvi Charlotta Vernissa

p. 044 244 7599 vernissa@kahvicharlotta.com

Sali ja tekniikka

Vernissasali 043 8250052

Timo Itkonen Käyttömestari
timo.itkonen@vantaa.fi

Edward ”Ted” Leonard Valomestari
edward.leonard@vantaa.fi

Tomi Siren Näyttämöjärjestäjä
tomi.siren@vantaa.fi

Sauli Norja Siviilipalvelusmies

Animaatioasema

Tuomas Heimala Taideohjaaja
050 314 6388 tuomas.heimala@vantaa.fi

Tikkurilan Teatteri/Tikkurilan Teatteri- ja Sirkuskoulu

Aino Järvi-Eskola Tuotantokoordinaattori
044 013 0086 aino.jarvi-eskola@tikkurilanteatteri.fi

Leena Tiuri Hallintopäällikkö
050 566 8646 leena.tiuri@tikkurilanteatteri.fi

Carita Välitalo Teatterinjohtaja-rehtori
0400 731 276 carita.valitalo@tikkurilanteatteri.fi

Velmu ry

Tommi Ouvinen Toiminnanjohtaja
040 520 9855 (arkisin klo 9-17) tommi.ouvinen@velmu.net

Keikat: info@velmu.net

Suomen Unima ry

Jaana Lallukka Kulttuurituottaja
puh. 046 8114024 unimafinland@gmail.com

Revolver-studio

Asko Ahonen
041 5142409 asko.ahonen@revolverstudio.fi

Kulttuuritehdas Vernissa

Tikkurilantie 36
01300 Vantaa

Paras tapa saapua Vernissaan on julkinen liikenne.
Vernissaan on Tikkurilan asemalta (Dixi) n. 200 metriä.

Parkkeeraus

Talon edustalla on parkkipaikkoja hyvin rajallisesti. Suuremmissa tilaisuuksissa suosittelemme Heurekan paikoitusaluetta Kuninkaalantiellä. (Talon edustalle parkkiin ajaessasi joudut kääntymään Vernissakujalle Jokiniemeen päin (keltaisen puurakennuksen suuntaan) ja ajamaan Tikkurilantien jalkakäytävää pitkin.)

Ethän pysäköi etuovien eteen! Etuoven eteen täytyy päästä hälytysajoneuvoilla ja inva-taksilla.